Plynové hry Gazpromu pokračují. Objem přepravy plynu do Evropy prý stoupl

Ruský plynárenský koncern Gazprom uvedl, že pokračuje v dodávkách plynu do Evropy přes ukrajinský vstupní bod Sudža, přičemž objem dodávek na úterý mírně vzrostl.

Výstavba plynovodu Balkan Stream, známého také jako turecký plynovod u obce Belogradec na severovýchodě Bulharska.

Jak uvedla agentura Reuters, která se odvolala na informace Gazpromu, objem dodávek přes Sudžu dosahuje v úterý 49,3 milionu kubických metrů (m3) plynu, zatímco v pondělí činily 46,8 milionu m3.

Požadavky na tranzit plynu přes stanici Sochranovka Ukrajina podle Gazpromu zamítla. Přes tento vstupní bod neproudí plyn do Evropy již od středy 11. května. Ukrajinský provozovatel plynovod GTSOU tehdy oznámil, že tranzit plynu přes Sochranovku zastavuje, přičemž jako důvod uvedl aktivity okupačních sil, které podle GTSOU zasahují do přepravy a neoprávněně odebírají plyn.

Business development to success and growing growth concept. Businessman pointing arrow graph corporate future growth plan

Později šéf GTSOU Sergij Makogon oznámil, že Ukrajina tranzit ruského plynu do Evropy přes stanici Sochranovka nepovolí, dokud Kyjev nebude mít plnou kontrolu nad svými plynovody. Sochranovka se nachází v Luhanské oblasti, jejíž část je od roku 2014 pod kontrolou proruských separatistů.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram