Mikina Patagonia – od gauče až po Everest

Po revoluci spolu se západní kulturou pronikly do bývalého Československa i módní vychytávky, o kterých se nám dříve v Ostbloku mohlo jen zdát. Například taková mikina, kterou si díky její všestrannosti a pohodlí oblíbili asi úplně všichni a dnes ji už nevlastní možná jen pár pamětníků hlubokých dob studené války. No schválně, kolik mikin máš ve skříni?

Před pár lety díky wilderobenu pronikla na náš trh spolu s jinými značkami i Patagonia. Od té doby se ještě rozšířily možnosti obohatit svůj mikinový ansámbl o nejen pohodlné, ale také funkční kousky. Mikina Patagonia už není jen něco, v čem se válíme doma na gauči. Stala se integrální součástí outdoorového šatníku. Seznam se s několika reprezentativními příklady.

Teplá mikina s kapucí a potiskem v nejklasičtějším stylu se v Patagonii jmenuje Uprisal Hoody. Nejenže tě ultra komfortně zahřeje, ale pomůže ti vyjádřit tvůj postoj ke klimatické krizi – je vyrobena šetrnými metodami z recyklovaných PET lahví. Model s nápisem „Fed up with melt down“ si mohou vybrat ti, kteří to mají rádi explicitněji.

Když uvidíš název Better Sweater, věz, že se jedná o jednu z nejprodávanějších produktových linií Patagonie. Dlouholetý evergreen podstupuje neustálé inovace směrem ke stále ekologičtějšímu a pohodlnějšímu materiálu. Better Sweater najdeš dle aktuální nabídky jako mikinu na zip, s kapucí nebo bez, vylepšenou různými detaily. Patagonia v segmentu fleecových mikin nabízí také ultrajemný Synchilla Fleece a hrubý huňatý Retro Pile Fleece.

Bavlnofilové musejí hledat v názvu slovo „Organic“, které odkazuje k organické bavlně. Většina z ní pochází z plantáží, které Patagonia podporuje při přechodu na plně organické zemědělství v rámci programu Regenerative Organic cotton (ROC).

Pokud hledáš mikinu jako funkční díl oblečení, sen ti splní oblíbená R1. R1 je lehký technický fleece z dutých vláken, který se hodí jako střední vrstva pro aktivity ve studeném počasí – je prodyšný, rychle schne, má antibakteriální úpravu a spolehlivě udrží teplo.

Mezi funkčně nejpokročilejší Patagonia mikiny patří Nano-Air® Hoody. Je vymyšlená tak, aby ji nebylo třeba svlékat během dynamické aktivity, proto materiál splňuje přísná kritéria pro výhřevnost a prodyšnost. Pokročilá FullRange ™ izolace optimalizuje teplotu; bunda je přiléhavá a pružný materiál přirozeně kopíruje pohyb těla. S vodoodpudivou úpravou je vhodná pro turistiku, lezení a celou škálu horských aktivit.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram