Magnetičtí pomocníci

Jste vášnivými kutily, máte nový domeček, o který se chcete starat nebo jen občas něco příležitostně přivrtáte na vaší víkendové chalupě? Ať je to tak či onak, vždy je příjemné mít po ruce nástroje a pomůcky, které vám tuto práci ulehčí. Nejsou to přímo nástroje z kategorie „MUSÍM MÍT“, ale když už je jednou máte, tak jste rádi, že jste tenkrát ten svůj instinkt poslechli, protože teď byste bez nich neudělali ani ránu.

Magnetická metla

V mnoha pracovních nebo veřejných prostorách vždy existuje riziko, že se zde nechtěně zatoulají předměty na bázi oceli, jako jsou šrouby, hřebíky, cvočky, špendlíky, zbloudilé třísky, které by mohly představovat potenciální nebezpečí jednat pro dílenské stroje, výrobní stroje, ale zejména pro pracovníky, členy rodiny, děti a domácí mazlíčky, a toto riziko nikdo z nás nechce podstupovat. 

Typicky jsou magnetické metly nejčastěji používány ve výrobních halách, pro rychlý a efektivní úklid pracoviště, ale setkáme se s nimi i při zametání parkovišť pro auta nebo nákladní vozy, sportovních hřišť, dětských hřišť atd.

Pokud tedy hledáte rychlý a nákladově efektivní způsob sběru zbloudilých železných úlomků, pak jsou naše magnetické smetáky ideální volbou, pro udržení pořádku i u vás doma. Nemůžete se nikdy na 100 % vyhnout riziku, že se vám po domě, zahradě, dílně nezatoulají ostré kovové předměty, ale díky tomuto magnetickému pomocníkovi riziko můžete snížit na minimum.

Magnetický smeták je spolehlivé řešení, jak zabránit nechtěnému zranění, než když se rozhodnete použít klasické zametání.

Jaké magnetické metly najdete na našem e-shopu:

 • Magnetická metla pro vysokozdvižné vozíky MM 1200 DM F – Tato metla se velice snadno nainstaluje na vysokozdvižný vozík, se kterým se poté můžete rychle pohybovat přes výrobní halu či pracoviště, což vám ušetří čas i záda. Celková hmotnost metly je 20 kg a je vyrobena z kvalitní nerezové oceli s povrchovou úpravou pískováním, se šířkou 120 cm a je opatřena feritovými magnety.
 • Magnetická metla na úklidové vozíky MM 800 DM-UP F – Tento typ magnetické metly je ideální pro sběr feromagnetických nečistot pomocí vysokozdvižného vozíku. Šířka metly je 1 200 mm a obsahuje feritové magnety, v celkové hmotnosti 20 kg. Magnetická metla je vyrobena z nerezové oceli a je povrchově upravena pískováním.
 • Magnetická metla šířky 1000 mm s neodymovými magnety – Magnetická metla s neodymovými magnety je vlastně jeden velký magnetický vysavač. Je to velice efektivní pomocník, pokud se ve vaší výrobě či dílně objevuje velké ,množství feromagnetických Magnetická metla má duralové tělo s hladkou povrchovou úpravou a je složena z nerezové vodící tyče, zásobníku a dvou bočních koleček. Je opatřena silnými velmi silnými neodynovými magnety v celkové délce 100 cm a šířce 10 cm.
 • Magnetická metla šířky 1000 mm s feritovými magnety – Magnetická metla s feritovými magnety vám ulehčí práci v provozech a dílnách, kde je potřeba udržovat pořádek o feromagnetických nečistot, jako jsou šrouby, matice, plíšky, podložky, vruty, ocelové třísky, sponky do sešívačky nebo kancelářské sponky. Délka magnetické plochy je dostatečných 100 cm a šířka 10 cm.

Ruční magnetický přenašeč kovových částic

Já jsem malej, ale šikovnej. Přesně takto bychom mohli popsat magnetický přenašeč, který pasuje přímo do ruky. Jeho hmotnost se pohybuje od 1,5 kg do 2 kg. Vhodný je pro přenášení kovových předmětů o menších rozměrech, jelikož jeho délka je necelých 12 cm a šířka 7 cm.

Jaké magnetické přenašeče najdete na našem e-shopu:

 • Supersilný třídicí magnet, 80 °C – Tento supersilný třídící magnet slouží k identifikaci magnetických kovů mezi kovy nemagnetickými. Tento supersilný neodymový třídící magnet odhalí ve slisované hliníkové kostce i malý magnetický předmět.
 • Supersilný třídicí magnet SmCo, 200 °C – Tento magnet jednoduše identifikuje magnetické novy mezi nemagnetickými, stačí s ním kolem předmětu, který chcete identifikovat, magnetem pohybovat v maximální vzdálenosti 200.
 • Supersilný třídící magnet UP – Tento supersilný třídící magnet můžete použít například k rozpoznání a identifikaci sádrokartonových příček. Jednoduše magnetem budete jezdit po zdi a tam, kde ucítíte odpor, se nachází kovová sádrokartonová příčka.

Magnetický držák na nože

Ale nemusí to být pouze a jedině na nože, tato lišta je skvělým pomocníkem i do kutilských dílen k zorganizování a uspořádání nářadí, jednak jejich snazšímu hledání, ale i k zamezení rizika zranění. Lišty obsahují silný neodymový magnet, který zajistí jejich pevné ukotvení na jednom místě. U nás na e-shopu je najdete v několika barevných provedeních.

 • Magnetická lišta – Je to univerzální pomocník nejen pro kuchaře, hospodyňky, kutily či řemeslníky. Tato lišta zvládne udržet například sadu nožů nebo šroubováky, klíče a jiné nářadí v dílnách. Odtrhová síla činí 12 N, magnetická indukce 1445 Gs, jeho hmotnost je pak 0,25 kg a je k dispozici v různých barevných variantách.
 • Magnetická lišta na nářadí; přenosná – Díky madlu si tuto lištu můžete kdykoliv a kamkoliv vzít s sebou.

Magnetický náramek a pásek pro kutily

To nejlepší na konec? Jsou jimi magnety na opasek či zápěstí, které vám umožní mít hřebíky, či šroubky pěkně po ruce a už nebudete muset pracně hledat po zemi, když vám upadnou. Jednoduše si je přicvaknete k pásku či náramku, a je to.

 • Magnet na opasek – Magnet lze pomocí spony na jeho zadní straně pohodlně připevnit k opasku. Silný magnet potom zajistí, že máte stále a bezpečně po ruce kovové šrouby, vruty nebo hřebíky. Magnet má průměr 50 mm.
 • Magnetický náramek pro kutily – Magnetický náramek s magnetem je vyroben z odolného balistického polyesteru s vloženými silnými magnety, které spolehlivě udrží šroubky, hřebíky, nůžky a malé nástroje bezpečně na jednom místě a vždy po ruce.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram