Kolová rypadla a UNC nakladače – stroje s širokým využitím

Díky rozvinutým technologiím jsou dostupné různé stroje. Mezi jedny z nejčastěji využívaných patří smykem řízené nakladače a kolová rypadla. Využití totiž najdou na různých stavbách.

UNC nakladače

Využití UNC nakladačů je zejména pro práce menšího rozsahu v zemědělství, stavebnictví a dalších oblastech. Malé rozměry a dobrá manévrovatelnost umožňuje využití na venkovních plochách, ovšem i uvnitř budov. Široký rozsah příslušenství pak umožňuje přizpůsobit stroj pro různé práce, ať už jde o hloubení rýh a kanálů, nakládání a hrnutí sypkých materiálů, či třeba přepravu kusových materiálů. Během několika let vzniklo několik variant těchto nakladačů.

Nakladače Locust

Nakladače UNC postupem času začaly pomalu nahrazovat oblíbené nakladače Locust. Jejich koncepce vychází právě z velmi oblíbené řady čelních univerzálních nakladačů. Locust 750 nabídl revoluční řešení kolmé pozice lopaty při zdvihání ramene, to bylo umožněno dvojicí táhel na rameni nakladače. Po něm následovala řada dalších modelů, které nabízí skvělé jízdní vlastnosti a komfort obsluhy, díky čemuž se jedná o populární nakladače.

Kolové rypadlo

Kromě nakladačů lze mezi s oblibou využívané stroje zařadit kolové rypadlo. Díky postavení na modulovém podvozku lze radlici a stabilizační podpěry namontovat tak, aby stroj vyhovoval vašim potřebám. Elektronicky řízený hydraulický systém zajistí hydraulický výkon pro jakýkoliv úkol. Hydrostatický vysokotlaký systém dává stroji vynikající přesnost výkyvu a zajišťuje nízkou spotřebu paliva. V kombinaci se snadnou obsluhou jde o perfektní stroj s všestranným využitím.

Smykové nakladače a kolová rypadla jsou všestrannými stroji, které najdou využití v různých oblastech. Nejen díky tomu jsou tolik oblíbenou volbou mezi stavebními stroji.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram